Drogo jak w Rzymie

25 Feb
0

Nowy Rok przyniósł dotkliwe podwyżki również w Italii. Hotele podrożeją za sprawą nowego podatku dodawanego do 10% stawki VAT obowiązującej w usługach.

Rzym

Wybór hotelu zdeterminuje cenę wyższą o około 3 euro. W przypadku pensjonatów albo bardzo tanich hosteli, kempingów i noclegowni kwota będzie wynosiła dwa euro.

Nowy podatek nie obowiązuje dzieci do lat dziesięciu. Termin rezerwacji nie ma żadnego wpływu na to czy opłata zostanie pobrana – jest automatycznie doliczana do rachunku. Podobnie przedstawia się droga rezerwacji – obojętne czy mamy do czynienia z bookowaniem przez internet, telefon czy osobiście.

Organizacja Turismo Roma podwyżkę i pojawienie się dodatkowej opłaty tłumaczy tym, że środki mają zaspokajać lepszą organizację usług świadczonych przez miasto. Turystom mają być także zaoferowane doskonałe warunki dla rozrywki i wypoczynku.

Międzynarodowe organizacje turystyczne wyrażają oburzenie decyzją władz Rzymu. Stowarzyszenie Europejskich Turoperatorów informuje, że już wkrótce bedzie przeprowadzać szczegółowe kontrole mające na celu realizację planu podniesienia jakości usług.

SET widzi w nowej opłacie wiele nieścisłości proceduralnych. Przede wszystkim została wprowadzona bez kampanii informacyjnej. Stowarzyszenie podejrzewa, że pieniądze pozyskane z turystów trafią na konto administracji. W przypadku cięć w sferze budżetoej będa stanowić wygodne źródło finansowania.

Touroperatorzy uspokajają podróżnych, że postarają się pokryć nowy podatek i nie obciążać nim odwiedzających Rzym. Powinniśmy jednak pamiętać o tym kto pokryje koszt nowego podatku już podczas robienia rezerwacji. Turyści indywidualni nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Koszt doby w hotelu dla czteroosobowej rodziny wzrośnie o 12 euro.

Comments are closed.

X