Eleganckie i drogie hotele w Polsce

28 Oct
0

Luxury Collection hotelsLuxury Collection, czyli nowa sieć hotelarska zadebiutowała na polskim rynku. Łącznie sieć skupia około 80 obiektów w 30 państwach świata, jednak dla naszego kraju jest to przysłowiowy pierwszy raz. W jej skład wchodzą takie obiekty jak Hotel Imperial w Wiedniu czy Al Maha Desert & Resort w Dubaju. Teraz do tejże luksusowej linii dołączył także polski hotel Bristol zlokalizowany w naszej stolicy.

Po całkowitej renowacji hotel łączy elementy luksusu z odrobiną historii. Nowe wnętrze budynku zostało zaprojektowane przez Anitę Rosato, londyńską projektantkę. Odnowiony Bristol posiada 168 pokoi oraz 38 apartamentów. Koszt podsumowujący wszystkie dokonane zmiany wyniósł około 50 milionów złotych. Bristol może jednak spodziewać się konkurenta, jakim jest hotel Europejski. Obecnie budynek jest nieczynny z powodu remontu, który jak na razie nawet się nie rozpoczął. Obiekt zakupiła spółka Takami Holding, z pomocą, której Europejski ma stać się jednym z najbardziej luksusowych hoteli w Polsce. Ma on posiadać 100 pokoi i apartamentów. Renowacja ma zakończyć się prawdopodobnie na przełomie 2015/2016 roku, a kwota włożona w przebudowę może wynieść nawet 65 milionów euro. Powierzchnia jednego pokoju ma zwiększyć się ponoć trzykrotnie a budynek ogółem podniesie się o 3 lub 4 metry.

Ogólnie wzrasta zainteresowanie na kreowanie nowych, ekskluzywnych hoteli w naszym kraju oraz na świecie. Znane firmy takie jak na przykład Intercontinental Hotel Group, Hilton Worldwide czy Marriot International planują w przyszłości kolejne inwestycje. W wyżej wymienionej kolejności sieci będą rozwijać się w skali: Intercontinental Hotel Group – 19 budynków, Hilton – 7 i Marriot -2.

Jedną z największych inwestycji w Polsce grupy Hilton Worldwide jest hotel Hampton by Hilton, położony przy warszawskim lotnisku (ul. 17 stycznia). Według badań coraz więcej osób w ogóle decyduje się na pobyt w ośrodkach cztero- i pięciogwiazdkowych. Wzrost wyniósł około 14% w przeciągu 5 lat. Do luksusowych obiektów o wysokim standardzie nie zgłaszają się jedynie obcokrajowcy i działacze biznesowi, coraz częściej możemy natknąć się na rodaków wykorzystujących jak najlepiej swój wolny czas. Jest to bardzo korzystna prognoza dla hotelarzy, którzy dopiero, co planują następną inwestycję.

Luxury Collection hotels

Comments are closed.

X