La La La

3 Feb
0

Sądząc po tytule tego artykułu będziemy mówić o muzyce, otóż nic bardziej mylnego, La La La, to hotel, a nie linia melodyczna hitu 2011 roku. Obiekt znajduje się w Sopocie i jest jedyny w swoim rodzaju, drugiego takiego z pewnością nie znajdziecie w całej Polsce a i w Europie może być ciężko.

Hotel La La La

Hotel oferuje zaledwie siedem pokoi, jednak każdy z nich zadziwia i szokuje bardziej niż nie jeden piętrowiec w Dubaju. Ściany pokryte czarnym futrem, łóżko ubrane zostało w buty, korytarze zdobią świecące figury baletnic, i uwierzcie podobnych atrakcji jest tam wiele więcej. Każdy pokój zaprojektowany został przez młodych artystów bez doświadczenia, którzy jak puścili wodze fantazji. Jak twierdzi Paulina Krajnik, jedna z założycielek hotelu Lalala, miał być to eksperyment, który swoim efektem przerósł oczekiwania wszystkich. Mnóstwo jest świerzych pomysłów i rozwiązań, niektóre pomysły, choć karkołomne i prawie niemożliwe do realizacji, sprawdziły się znakomicie.

Hotel ma dwa piętra, spacerując po nim czuje się jakby to była galeria sztuki, zadziwia wszystko, nawet numeracja pokoi, nie jest typowa lecz wyjątkową artyści użyli numerów znaczących i symbolicznych – np. obecnej w rodzimej kulturze od dawna liczby 44. Każdy apartament jest inny, różnią się wszystkim, w jednym jest czerwona podłoga w innym zaś czarna łazienka. Najbardziej zachwyca ten w którym ściany obłożone zostały futrem z sztucznego wilka syberyjskiego. Również wyposażenie hotelu jest niezwykłe, nad łóżkiem znajduje się poroże jelenia które wychodzi ze ściennego fresku, inny apartament posiada łóżko, którego nogi to nic innego jak stopy baletnicy.

Wielu projektantów pochodziło z gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, wśród nich znaleźli się Jakub Rebelka, Iwona Cybula, Ula Wasilewska i Honorata Martin, Emilia Bartkowska i Patrycja Orzechowska. Z Warszawy pochodzi Kuba Bąkowski, studia skończył na ASP w Poznaniu, natomiast projektantka pokoju nr 77, Joanna Piaścik jest studentką berlińskiej szkoły artystycznej design.

Założycielami hotelu jest troje młodych ludzi Joanna Zastróżna, Paulina Krajnik i Wojciech Wojtkuński, w czerwcu tego roku dodatkowo uruchomili oni winiarnię, gdzie znajdziemy ponad setkę różnych win, w soboty organizowane są również kameralne koncerty jazzowe czy inne wydarzenia kulturalne.

Comments are closed.

X