Sztokholm godny polecenia

8 Jun
0

Tanie linie lotnicze WizzAir oferują bilety lotnicze do Sztokholmu w cenie od 89 złotych z kolei nasz rodzimy przewoźnik Polskie Linie Lotnicze LOT za bilet cenią sobie około 300 złotych, złą wiadomością jest jednak fakt, że jest to koszt przelotu tylko w jedna stronę oczywiście bez zbędnych przesiadek przy założeniu, że wylot nastąpi z lotniska Okęcie w Warszawie. Pozostaje kwestia noclegu. Sztokholm posiada bogatą ofertę zarówno hoteli o najwyższym standardzie, ale także pensjonatów i kwater prywatnych.

Sztokholm

Wszystko zależy od zasobności naszego portfela, bowiem oferta jest bardzo zróżnicowana, najniższe ceny proponują hostele, gdzie koszt za dobę wynosi nieco ponad 100 zł,oczekując wyższego komfortu można skorzystać z usług 3 gwiazdkowego hotelu Best Western Capital, który posiada doskonałą lokalizację tuż przy Międzynarodowych Targów Sztokholm, Sztokholm Globe Arena oraz Sztokholm City. W obiekcie tym znajdziemy 104 pokoje z łazienkami, bezprzewodowym Internetem oraz śniadaniem w cenie około 180 złotych w zależności od kursu euro. Hotel oferuje oczywiście regionalne posiłki w hotelowej restauracji, lub drink w wyjątkowym barze. Wielką atrakcją, która kusi wszystkich klientów jest sauna umiejscowiona na dachu budynku, z której podziwiać można wspaniały Sztokholm. Hotel oferuje również salę konferencyjną i bezpłatny parking.

Sztokholm jest jednym z najważniejszych i największych miast Skandynawii. Oferuje wiele atrakcji a wśród nich Sveriges Kungahus, czyli Pałac Królewski, jeden z największych pałaców w Europie, od lat nieprzerwalnie do dnia dzisiejszego jest oficjalną rezydencją szwedzkiej rodziny królewskiej. Skoro już jesteśmy przy rodzinie królewskiej, warto odwiedzić najlepiej zachowana rezydencja królewska powstała w XVII Drottningholm, czyli skandynawski Wersal Północy. O zawrót w głowie może przywrócić liczb dzieł sztuki oraz zabytkowych meble. Ogromne wrażenie robią również przepiękne ogrody pałacowe w koło gdzie można podziwiać m.in. Pawilon Chiński.

Będąc już w Sztokholmie nie można zapomnieć pójść na stare miasto, czyli Gamla, które jest pięknie położone na wyspach w samym sercu Sztokholmu, Starówka zachowana jest jeszcze z 1252 roku, wąskie uliczki, butikowe sklepiki i restauracje sprawiają, że panuje tam niezwykła atmosfera.

Comments are closed.

X